Nieuws
PH ZA 2 speelt eerste competitieduel gelijk
13-09-11,
PH ZA 2 heeft het eerste competitieduel tegen Enter Vooruit gelijkgespeeld. Op Sportpark Schelfhorst keken de Almeloërs lange tijd tegen een 0-2 achterstand aan, maar in het tweede bedrijf zorgden Matthew Lawson en Thijs Brama ervoor dat de thuisploeg alsnog met een punt van het veld stapte: 2-2.
In de openingsfase waren de Almeloërs duidelijk niet bij de les, want de mannen van Niek Scholten (overigens zelf niet aanwezig) keken snel tegen een achterstand aan. Eén van de vrijstaande Entenaren krulde de bal op fraaie wijze in de kruising en liet daarbij PH-goalie Matthijs Bake volkomen kansloos. Door de vroege tegentreffer leek de thuisclub even van de leg. Meermalen sneed de tegenstander door de doorgaans zo hechte Almelose defensie. Desondanks bleef de schade voor PH ZA2 in de eerste minuten van de wedstrijd beperkt. Op het aanvalsgeweld van de tegenstander had PH geen antwoord. De Almelose aanvallers Matthew Lawson, Jurre Aagten en Joost Brama waren moeilijk te bereiken en wanneer dat wel gebeurde liet de voorzetting te wensen over. De 0-2 halverwege de eerste helft viel dan ook niet uit de lucht, al kregen de Entenaren de goal in de schoot geworpen. Keeper Bake kon een hard schot niet klemmen en dat slippertje leverde gelijk een tweede tegentreffer op. Na deze goal wisten de PH’ers geen aansluitingstreffer te forceren, waardoor zij met een 0-2 achterstand de kleedkamers opzochten voor de theepauze.
In de tweede helft zagen de aanwezige toeschouwers een ander PH. De Almeloërs schakelden een tandje door, zetten vroeger druk en probeerden zo het Enterse balbezit sneller onschadelijk te maken. Grote kansen leverde dit niet direct op, maar daardoor hadden de gasten meer moeite om eruit te komen. Over de grond konden de mannen van gelegenheidsleider Wouter Hilgerink niet gevaarlijk worden, maar in de lucht bleek dat wel het geval. Aanvoerder Thijs Brama knikte een strakke corner uitstekend binnen en bracht daarmee zijn ploeg terug in de wedstrijd. De goal maakte wat los bij PH, want het elftal ging nu nadrukkelijk op zoek naar de gelijkmaker. Daarbij moesten zij toestaan dat de Entenaren er in de counter af en toe gevaarlijk uit kwamen. Gelukkig voor de Almloërs, bleek PH-doelman Bake het eindstation van iedere Enterse aanval. Met enkele katachtige reflexen maakte hij zijn in de eerste helft gemaakte foutje meer dan goed. Een kwartiertje voor tijd bracht vleugelflitser Matthew Lawson de stand op gelijke hoogte. Een prachtige lange bal van spits Joost Brama werd op waarde geschat door Lawson, die koel afrondde: 2-2. In de slotfase kon PH de overwinning zelfs nog ‘stelen’. Een harde kopbal van verdediger Robin Hulsink belandde echter op de onderkant van de lat, waardoor het duel - op basis van de tweede helft - in een terecht gelijkspel eindigde.
Opstelling: Bake (Matthijs), Hulsink (Robin), Wilpshaar, Hulsink (Jeroen), Sipaan, Krake, Brama (Thijs), Ulenreef, Aagten, Brama (Joost), Lawson.
Wissels:
Van Dijk
Assink
Tigrinate (Eric)
Saric
Het laatste nieuws rondom PH ZA2:
- Bovenstaand verslag is gemaakt door nieuwkomer Jurre Aagten. Jurre is in het dagelijks leven journalist voor Wegener, en dus een prima aanwinst voor ons PH ZA2 redactieteam. Voor de laatste nieuwtjes had hij even wat hulp nodig, maar zoals iedereen weet: De 1e keer is altijd spannend!
- Rupen Sipaan maakte tijdens de nazit bekend dat hij op zijn 6e lid werd van PH. Vanwege overmatige haargroei mocht hij overigens direct aansluiten bij de C-jeugd.
- Onder het in grote getale aanwezige publiek waren ook spelers van PH2 aanwezig. Dat deze jongens zich al enige tijd openbaar uitspreken over een toekomst in ZA2 lijkt oorzaak van het bezoek te zijn. Helaas zijn de heren niet zo scherp in het bijhouden van tussenstanden. Op Facebook werd melding gemaakt van een 1-3 achterstand. Dat het uiteindelijk 2-2 werd is voor beide heren nog steeds een raadsel.
- PH ZA2 overweegt om definitief naar de maandagavond over te stappen. Maar liefst 15 spelers waren beschikbaar tegen Enter Vooruit, waar op een gemiddelde zaterdagmiddag vaak een beroep op gastspelers gedaan moet worden.
- Zaterdag speelt Zaterdag 2 voor de 2e keer dit seizoen tegen Wilhelminaschool. Twee weken geleden werd de bekerwedstrijd met 8-1 gewonnen door de Almeloërs. Zaterdag mist PH echter een aantal belangrijke krachten, waardoor het een lastige klus zal gaan worden.
Correspondentie
Postbus 868
7600 AW Almelo
Postbus 868
7600 AW Almelo
Accommodatie
Veenelandenweg 34
Veenelandenweg 34
7608 HB Almelo
tel. 0546-862775

